Erkekler için Cilt Bakımı

Erkekler için Cilt Bakımı

Erkekler için Cilt Bakımı

Erkekler için Cilt Bakımı

Kadınlar kişisel bakım konusunda daha ön plana çıkıyor olsa da kadın ve erkek cildi birbirinden farklı değildir. Dolayısı ile erkeklerin de kadınlar gibi cilt bakımlarına özen göstermeleri önemlidir.

Yağlı Cilt

Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, yüz temizleme sabunları, köpükleri veya jellerinden birini alarak düzenli olarak kullanmalısınız. 

Kuru Cilt

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, cildinize zarar vermemek için mümkün olduğu kadar yumuşak ürünler kullanmalısınız. Yüzünüze asla sabun sürmemeniz önemli. Bakım ürünü olarak mutlaka bir nemlendirici kullanmalısınız. 

Normal Cilt

Normal ciltler, ciltlerinin aynı şekilde normal ve sağlıklı olmaya devam edebilmesi için günlük temizleme ve nemlendirme ürünü kullanmaları yeterli olacaktır.

Peeling

Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız eğer Peeling yaptırmanız gerekmektedir. Ancak akneli cilde peeling uygulaması yapılmamalıdır.

Maske

Yağlı bir cilde sahipseniz, kurutma etkisi olacağı için, içerisinde kil bulunan maskeleri tercih edebilirsiniz. Kuru ciltler ise nemlendirici maskeler kullanmalıdır.