Erkekler için Saç Bakımı

Erkekler için Saç Bakımı

Erkekler için Saç Bakımı

Erkekler için Saç Bakımı

Saç bakımı yalnızca kadınlara özel bir ihtiyaç değildir. Erkeklerin de saçlarına özen göstermesi, gerekli bakımlarını yapması gerekmektedir.

Erkekler, kadınlar kadar sık saçlarına işlem yaptırmadıkları için kırılma, yanma, kopma gibi saç problemleri ile çok fazla karşılaşmazlar ancak saç dökülmesi, saç seyrelmesi, saç kepeklenmesi, kuruma, yağlanma gibi problemlerle karşı karşıya kalabilecekleri için erkeklerin de gerekli saç bakımlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Erkekler Nasıl Saç Bakımı Yapmalı?

  • Şampuan konusunda piyasadaki bir çok şampuanı saç bakımınız ve temizliğiniz için kullanabilirsiniz. Kısa saç kullanıyorsanız her gün saçlarınızı yıkayabileceğiniz gibi yağlanma sorunlarınız varsa uygun bir gündelik maske kullanımı ile bu sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Şampuan kullanımınız da saç bakımınız için önemli bir husustur. Şampuanı doğrudan saçınıza değil, öncelikle avucunuza döküp sonrasında saçlarınıza uygulamak daha sağlıklı olacaktır. Doğrudan saçınıza uygulamanız durumunda belirli bir bölgeye yoğun şekilde dökmüş olacağınız için saç diplerinizde tortulanmaya sebep olabilir.
  • Şekillendirici ürün kullanımı yapıyorsanız saçlarınızda kepeklenme sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Buna önlem olarak saçlarınızı her günün sonunda yıkayarak kimyasallardan arındırmalısınız.
  • Ucuz ve kalitesiz şekillendirici ürünler kullanmamanızı tavsiye ederiz. Zira kullandığınız bu ürünleri kullandığınızda saçlarınıza kimyasal bir işlem uygulamış oluyorsunuz. Saçlarınızda kalıntılar bırakan, istediğiniz şekli vermenize yardımcı olmayan, saçlarınızı koparan ve şekil verme işleminin yanında saç bakımınızı desteklemeyen ürünleri tercih etmemelisiniz. 
  • Saç dökülme probleminiz var ise, saçlarınızı kazıtma yolunu tercih etmemelisiniz. Bu yöntem bilinenin aksine saçlarınızın gür çıkmasını sağlamayacaktır. Bunun yerine uygun serum ve tonikleri kullanarak saç köklerinizin güçlenmesini ve saçlarınızın gürleşmesini sağlamayı deneyebilirsiniz. %100 sonuç vereceğini söyleyemeyiz ancak daha etkili bir yöntem olacaktır.
  • Saçlarınızı uzun tutuyorsanız eğer, saçlarınızın canlılığını koruyabilmesi için 2 ayda bir 2-3 cm kadar kestirmeniz faydalı olacaktır.
  • Saçınız ve saç deriniz için düzenli olarak saç bakım maskeleri kullanmak da saç bakımınız için oldukça faydalı olacaktır.